OSTALI SPORTOVI

BRAVO SIRENO Lana Pudar šesta plivačica svijeta na 200 delfin!

Najbolja plivačica BiH Lana Pudar osvojila je fantastično šesto mjesto u trci na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Mostarska sirena imala je četvrto vrijeme u polufinalu (2.07,58 minuta), što je bilo dovoljno za drugo mjesto u njenoj trci, a danas je plivala tek nešto slabije (2.07,85), pa je za svjetskom šampionkom Samer Mekintoš iz Kanade zaostala nešto više od dvije sekunde. Druo mjesto zauzela je Amerikanka Hali Flikinger, a treće Jufei Žang iz Kine.

Ovo čudo od djeteta koje nastupa za Akademski plivački klub “22 april” iz Banjaluke već je plivala u finalu na duplo kraćoj dionici i zauzela osmo mjesto. S obzirom da ima tek 16 godina ovo su

ČEKAMO S NESTRPLJENJEM

Pudar sutra u borbi za uspjeh karijere, iz kluba poručuju: Lagani pozdrav, vidimo se u finalu

Mostarka (16) je ostvarila spektakularno četvrto vrijeme od svih takmičarki u polufinalima (2.07,58), što je bilo dovoljno za drugo mjesto u svojoj utrci. Ona je nastupala u prvoj polufinalnoj utrci, a na kraju je ukupno imala četvrto vrijeme od svih takmičarki u oba polufinala.