FUDBALREGION

Dobra Zvezda poražena od Zenita

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u generalnoj probi pred novu sezonu u Sočiju od Zenita sa 1:2.
U većem dijelu meča Beograđani su imali kontrolu, igrali vrlo dobro, ali promašivali šanse što je Zenit znao da kazni.
Andrej Mostovoj je u 53. minutu donio prednost Zenitu.
Zvezda nije položila oružje, već je i u nastavku napadala. Međutim nisu mogli crveno-bijeli da pronađu rješenje i ozbiljnije ugroze gol Zenita.
Imala je i ruska ekipa prilike da poveća vođstvo, što je i uradila u 74. minutu kada je nesuđeni napadač Beograđana Kasijera matirao Borjana.
Nadu Crvenoj zvezdi pružio je Aleksandar Katai u 79. minutu kada je smanjio rezultat na 2:1.
Međutim Zvezda do kraja utakmice nije uspela da stvori šansu kojom bi zaprijetila golu Zenita i tako bar došla do neriješenog ishoda.