EUROKUPOVIFUDBAL

Poraz Tuzle očekivan, Velež razočarao protiv Maltežana na Osimovoj “Grbavici”

Fudbaleri Tuzla sitija i Veleža doživijeli su minimalne poraze u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije.

Tuzlaci su, može se reći, upisali očekivan neuspjeh protiv AZ Alkmara u Holandiji koji je bio mnogo bolji rival. Ipak, jedini gol djelo je Danija de Vita koji je iz penala matirao Nevresa Fejzića, inače krivca za najstrožu kaznu. Golman gostiju imao je puno posla u nastavku meča, Holanđani su pogodili i okvir gola, ali je na semaforu ostalo 1:0 što daje kakvu-takvu nadu momcima Dragana Jovića pred revanš.

Ako je Tuzlin poraz bio i očekivan, Velež je svakako razočarao svoje navijače koji su gotovo ispunili “Grbavicu”. Hamrun sa Malte je upisao jednu od najvećih pobjeda u istoriji, a junak je Metju Giljaumije koji je matirao Slavišu Bogdanovića u 30. minutu. Pokušavali su “rođeni” da stignu bar do izjednačenja, ali nisu uspjeli te su doživjeli šokantan poraz. Prema viđenom večeras, teško će im biti u revanšu ukoliko ne odigraju kud i kamo bolje.