BIHFUDBAL

Konačno krenulo: Borac pokorio “Mokri dolac”!

Fudbaleri Borca upisali su prvu pobjedu u sezoni jer su poslije punih 13 godina slavili na “Mokrom docu” protiv Posušja – 2:0.
Utakmicu trećeg kola Premijer lige odlučio je nesporazum Jovana Vladimira Pavlović i golmana Luke Kukića u 38. minutu.

Doskorašnji defanzivac Rudar Prijedora glavom je pokušao da presječe loptu koju je Goran Zakarić uputio ka Enveru Kučašinu, ali je na njegovu nesreću Kukić istrčao sa gola, pa je mladi defanzivac zatresao sopstvenu mrežu sa 25 metara. Konačan rezultat postavio je rezervista Dejan Meleg u saudijskoj nadoknadi vremena.
Imali su prethodno i domaći i gosti svoje prilike. Najbolju šansu za Posušje imao je rezervista Dario Pavković u 60. minutu, ali je Bojan Pavlović izašao kao pobjednik u situaciji jedan na jedan.
Banjalučani su oštećeni za jedanaesterac u 74. minutu kada je lopta u ruku pogodila Bešlića, ali sudija Musić nije dosudio kazneni udarac.
Bez obzira na to, ovo je velika pobjeda ekipe Nenada Lalatovića koja se dosta mučila u dosadašnjem dijelu sezone.

“Crveno-plavima” je bio potreban ovakav trijumf kako bi vratili samopouzdanje i krenuli u serije dobrih rezultata za koju su definitivno projektovani ove sezone.