EVROPAKOŠARKA

BRAVO “Orlići” u polufinalu Evrobasketa

Košarkaška selekcija Srbije do 18 godina plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u turskom Izmiru, pošto je u četvrtfinalu savladala Izrael poslije velikog preokreta sa 68:62 (15:20, 7:19, 22:11, 24:12).

Izabranici selektora Vladimira Ðokića imali su velikih problema u prvom poluvremenu, poslije kog su zaostajali čak 17 poena razlike, a svemu je kumovala loša druga četvrtina u kojoj su postigli svega sedam poena. Međutim, u nastavku su proradili i odbrana i napad u selekciji Srbije, koja je drugo poluvreme riješila u svoju korist sa 46:23.

Najefikasniji u redovima “orlića” bio je Ilija Milijašević sa 16 poena, Marko Šarenac postigao je 14, a Ðorđe Ćurčić sa 13 poena. U timu Srbije devet minuta je odigrao Banjalučanin Aleksa Čovičković koji je dao solidan dobrinos u odbrani.

Rival Srbije u polufinalu u subotu, 6. avgusta (19.30) biće pobjednik četvrtfinalnog duela između Španije i Italije koji je na programu kasnije danas.