Mehmedović sa dva projektila srušio Borac

Fudbaleri Borca nisu uspjeli vezati tri pozitivna rezultata. Izabranici Nenada Lalatovića nakon dva trijumfa poraženi su od Slobode u Banovićima 2:0 u susretu petog kola m:tel Premijer lige BiH.

Bolje su crveno-plavi ušli u utakmicu. Tatar je dva puta pogodio prečku, dok je Mrkaić iz povoljne situacije šutirao direktno u golmana.

Okvir gola, samo stativu pogodili su i Tuzlaci preko Vošnjaka.

Domaći su poveli preko Eldara Mehmedovića u 42. minutu Vukao je ofanzivac Slobode loptu, želio sve sam da završi, a onda se namjestio na udarac iskosa sa desne strane i pogodio “malu mrežu” Borčevog gola.

U drugom poluvremenu ponovo je Mehmedović šokirao crveno-plave, ovaj put u 57. minutu. Delić je uposlio J. Osmića na desnoj strani, a ovaj proigrao Mehmedovića koji preciznim udarcem matira Pavlovića.

U narednom kolu Borac u Novom Gradu dočekuje Željezničar, dok Sloboda gostuje u Sarajevu kod istoimene ekipe.