KOŠARKA

LOŠ POČETAK Ubjedljiv poraz BiH u Sidneju

Košarkašice BiH nisu uspjele da pobjedom započnu svoj istorijski nastup na Svjetskom prvenstvu. U prvom kolu grupne faze bolja od njih bila je selekcija Portorika rezultatom 82:58.

Nervozno su ušle u utakmicu izabranice Gorana Loja i dozvolile rivalkama čak 31 poen u prvih 10 minuta, što je najviše datih poena u istoriji ženske selekcije Portorika u jednoj četvrtini.

Uspijevao je bosanskohercegovački tim u pojedinim momentima prvog poluvremena da priđe na +10, ali su Portorikanke brzo reagovala i brzim poenima iz igre vraćale visoku prednost.

Holingšed i Girantes vodile su Portoriko do 53:36 na poluvremenu, a sa druge strane vidno umorna Džonkel Džons ubacila 13 poena u prvih 20 minuta. Djevojka sa Bahama je u Sidnej stigla u srijedu i provela sa ekipom manje od 24 sata prije prve utakmice na šampionatu, s obzirom na to da je sa svojim Konektikat Sanom igrala finale WNBA lige.

U ekipi BiH najbolja je bila Džonkel Džons sa 15 poena, a pratila ju je Miljana Džombeta sa 11.

Narednu utakmicu grupne faze BiH igra u petak od 6.30 ujutru protiv Kine, piše Sport Klub.