KOŠARKAREGION

Zvezdina rutina protiv Makedonaca

Košarkaši Crvene zvezde suvereno su krenuli ka odbrani titule u ABA ligi jer su u prvom kolu nove sezone savladali povratnika u regionalno takmičenje MZT Skoplje sa 87:67.

Aktuelni šampion je očekivano rutinski izašao na kraj sa gostima iz Sjeverne Makedonije, koji su se u ABA vratili poslije četiri godine.

Nakon očajn eprve četvrtin oba rivala, Zvezda je duel prelomila krajem prvog poluvremena, početkom trećeg kvartala imala je i +27, da bi MZT malo ublažio poraz na samom kraju.

Džejlen Adams je dao 16 poena za Beograđane uz po tri skoka i tri asistencije, Nikola Ivanović je dodao 12, Hasan Martin 10, a Džon Hland 8. Doskorašnji član Igokee Dalibor Ilić postigao je sedam uz pet skokova. Najefikasniji na meču bio je iskusni Vojdan Stojanovski sa 17 poena.