MOTO TRKEMOTOSPORT

Čudo se nije desilo, Banjaja šampion svijeta!

Vozač Dukatija Italijan Frančesko Banjaja osvojio je danas titulu prvaka u Moto GP šampionatu.

Banjaja je osvojio deveto mjesto na Velikoj nagradi Valensije što mu je bilo dovoljno da dođe do titule u Moto GP šampionatu. Italijan je na kraju osvojio prvo mjesto u generalnom plasmanu sa 265 bodova.

Vozač Jamahe Francuz Fabio Kvartararo nije uspio da odbrani titulu, pošto je na Velikoj nagradi Valensije stigao do četvrte pozicije. On je na kraju osvojio drugo mjesto u generalnom plasmanu sa 248 poena.

Prvo mjesto u Valensiji osvojio je domaći vozač Aleks Rins na Suzukiju, dok je drugi bio Južnoafrikanac Bred Binder iz ekipe Red Bul. Treće mjesto pripalo je Špancu Horheu Martinu iz ekipe Pramak rejsing.

Naredna sezona u Moto GP šampionatu startovaće 26. marta 2023. godine za Veliku nagradu Portugalije na stazi Portimao.