NEKATEGORISANO

DOMAĆIN IZGUBIO Ekvador nanio prvi poraz Kataru na otvaranju

Ekvador je sjajno krenuo na Mundijalu. Na krilima kapitena Enera Valensije koji je postigao dva gola savladali su domaćina Katar 2:0 i osvojili prva tri boda. Ovo je prvi poraz domaće selekcije u istoriji na otvaranju Mundijala.

Južnoamerička selekcija je u prvom dijelu bila puno bolja, taktički i tehnički je pokazala da je kvalitetnija od rivala i to je krunisala golovima.

Ekvador je pogodio već u trećoj minuti ali je gol Valensije poništen zbog nedozvoljene pozicije. Ipak, veoma brzo u 16.minuti kapiten je izborio penal.Al Šib je oborio napadača i Orsato je pokazao na penal, koji je sigurno izveo upravo Valensija.

Napadač Ekvadora je sjajno reagovao i u 32.minuti kada je pogodio za 2:0. On je odlično skočio na ubačenu loptu i savladao golmana domaćin. U nastavku je ekipa iz Južne Amerike sigurno čuvala svoju prednost i nije dozvolila domaćinu Mundijala da opasnije zaprijeti.

Muntari je u 86.minuti mogao da donese prvi gol Kataru na Svjetskim prvenstvima.