KAKVA ZAVRŠNICA Iran srušio Vels duboko u sudijskoj nadoknadi

Reprezentacija Irana savladala je Vels rezultatom 2:0 u okviru drugog kola Grupe B Svjetskog prvenstva koje se održava u Kataru.

Sve je mirisalo na podjelu plijena i još jedan meč bez golova, ali su‚Iranci duboko u sudijskoj nadoknadi stigli do tri boda. Najprije je u 99. minutu Rozbeh Češmi pogodio za veliko slavlje azijskog tima, da bi konačan rezultat postavio Ramin Razaejan u 11. minutu sudijske nadoknade.

Prije toga, u 86. minutu crveni karton dobio je golman Velsa Vejn Henesi, pošto je na gotovo pola terena srušio Mehdija Taremija koji je bio u dobroj situacije nakon kontra-napada.

U narednom meču Vels će u ostrvskom derbi igrati protiv Engleske, dok će Iran prolaz tražiti protiv selekcije SAD-a.