Saudijci nisu imali sreće: Levandovski donio pobjedu

Poljska je došla do pobjede u drugom kolu, nakon što je savladala Saudijsku Arabiju sa 2:0 i sad ima četiri boda u grupi. Junak je Robert Levandovski koji je imao gol i asistenciju.

jajan meč su odigrali Poljska i Saudijska Arabija. Prema prikazanoj igri i šansama trebalo je sigurno da bude još golova na ovoj utakmici. Posebno odlično je bilo drugo poluvrijeme.

U prvom su Poljaci poveli kada je Levandovski spustio loptu Zjelinskom koji je pogodio. U finišu prvog dijela Saudijci su mogli do izjednačenje. Ipak, penal Al Davsarija je odbranio Ščesni.

U nastavku je „sijevalo „ na obje strane. Imaju za čime da žale Saudijci. Ščesni je sjajno branio, a Poljaci su na drugoj strani pogodili prečku i stativu. Međutim u 84.minuti Levandovski je iskoristio grešku odbrane i postigao prvi gol na Mundijalima.