VAN GALOVA MAŠINERIJA Holandija prošla i SAD za plasman u četvrtfinale

Fudbaleri Holandije prvi su učesnik četvrtfinala na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Izabranici selektora Luja van Gala su poslije bolje igre pobijedili reprezentaciju SAD, 3:1 (2:0).

Oni će se u narednoj rundi sastati sa pobjednikom meča Argentine i Australije.

Rekao je Van Gal prije ove utakmice da je ubijedio igrače da mogu da osvoje titulu prvaka svijeta, za sada, ide im veoma, veoma dobro.

Amerikanci su prvi priprijetili i to već u trećem minutu kada je kolosalnu priliku imao Kristijan Pulišić, ali je golman “oranja”, Andris Nopert još jednom pokazao da je među otkrovenjima Mundijala.

Sjajno je reagovao i nogom spriječio da lopta uđe u njegovu mrežu.

Ipak, sve se brzo promijenilo, a ključnu ulogu u vođstvu Holandije imao je desni bek Denzel Dumfris.

Prodora po desnoj strani i centaršuta, Memfis Depaj je raspalio po lopti u desetom minutu i mreža SAD se zatresla, 1:0.

Depaj je i u 21. minutu bio u prilici, ali je Tarner odbranio, da bi Dumfris u 30. pokušao na isti način kao kod prvog gola da pronađe Blinda, ali je ovaj zakasnio.

Imao je Vea u 43. minutu priliku da izjednači, topovski je tukao sa 17 metara, ali je Nopert ponovo bio na mjestu.

I onda, kopirana situacija iz desetog minuta, opet je u prvom minutu nadoknade prvog dijela Dumfris poslao povratnu na “penaltik”, Blind je ovog puta bio na pravom mjestu i rutinski poslao loptu u mrežu za 2:0.

Drugi dio je počeo prilikama Rima u 49. minutu kada je Gakpo spasao gol, i na drugoj strani Depaja, kada je Zimerman umalo postigao autogol.

Depaj je u 71. minutu imao novu šansu za Holanđane, ali se istakao golman Met Tarner.

Uspjeli su Amerikanci sjajnim golom Rajta, kada je petom u padu zahvatio loptu i tako možda nehotično lobovao Noperta, da smanje na 2:1.

Ipak, kada su pritisli da izjednače, stigao je novi nokaut.

U 81. minutu, Blind se revanširao Dumfrisu asistencijom, bio je to dobar centaršut na drugu stativu, tamo je bio bek Holanđana koji je pored dvije asistencije, upisao i prvi gol na turniru za konačnih 3:1.