RUKOMET

Svesrpski kup: Stanković odveo Leotar u finale

Golom Vladimira Stankovića dvije sekunde prije kraja rukometaši Leotara pobijedili su Borac m:tel 30:29(17:19) i na taj način izborili finale koje će igrati protiv Vojvodine.

Meč za trofej igra se sutra (nedjelja) od 15 časova uz direktan prenos na RTRS i RTS-u.
Banjalučani su bolje igrali u prvom poluvremenu u kojem su u 23. minutu vodili sa 16:10. Prvih 15 minuta nastavka potpuno je pripao Trebinjcima, a crveno-plavi su prvi gol dali tek u 40. minutu. Nakon toga Leotar je u nekoliko navrata imao plus tri, ali je Borac u 53. minutu imao 29:27. Oba tima su promašili nekoliko prilika, da bi Stanković svojim 15 golom postavio konačnih 39:29. U poraženom timu Nikša Petrović je dao sedam golova.
Prije muškog finala, igraće rukometašice Borca i Železničara (početak u 13 časova).