GRAND SLAMTENIS

NOVI ŠOK NA AO Amerikanac počistio Medvedeva

Sebastijan Korda plasirao se u osminu finala Australijan opena.

Američki teniser, 31. igrač svijeta i 29. nosilac na prvom grend slemu sezone eliminisao je pobjedom u tri seta sedmog favorita Danila Medvedeva.

Korda je veliku pobjedu upisao rezultatom 7:6, 6:3, 7:6 za tri sata igre.

Pravi rolerkoster bio je prvi set. Korda je uz dva brejka poveo 4:1, međutim, Medvedev je uspio da uzvrati. Po tri brejka su pretrpela oba igrača u prvom dijelu meča koji je na kraju, uz brojne mini brejkove i treću iskorištenu set loptu dobio Korda 9:7.

Korda je drugi set riješio jednim brejkom koji je napravio već u drugom gemu nakon čega Medvedevu nije dozvolio ni najmanju šansu da se vrati u ovaj deo meča.

Sam prvi set trajao je sat i 26 minuta, da bi drugi deo bio gotov za svega 39.

Korda je novi brejk napravio već u prvom gemu trećeg seta i to ne dozvolivši Medvedevu ni jedan poen.

Ipak, nije se Rus predao. Uspio je da u osmom gemu izbori brejk priliku i pretvori je u izjednačenje 4:4.

Uspio je Medvedev da izbori tajbrejk u trećem setu, ali je i u njemu, kao i u prvom setu, Korda bio uspješniji.

Korda će za mjesto u četvrtfinalu Australijan opena igrati protiv Jošihita Nišioke.