KOŠARKANBA

MAESTRALNI JOKIĆ Moćan tripl-dabl za pobjedu nad Klipersima nakon produžetaka VIDEO

Nikola Jokić predvodio je Denver Nagetse do pobjede poslije produžetka protiv Los Anđeles Klipersa – 134:124.

Jokić, aktuelni dvostruki MVP NBA lige, upisao je 99. tripl-dabl u sezoni, postigavši 40 poena, uz 17 skokova, 10 asistencija, tri ukradene lopte i bio je najzaslužniji za 43. pobjedu u sezoni ekipe iz Kolorada.

Srpski košarkaš briljirao je na parketu, a imao je i podršku saigrača od kojih se posebno izdvaja Majkl Porter junior, koji je pogodio neke jako važne šuteve, a utakmicu je završio sa 29 poena i 11 skokova.

Jako dobru utakmicu pružio je i Džamal Marej ostvarivši dabl-dabl učinak (21 poen, pet skokova, 12 asistencija), a odličnu ulogu imao je i Brus Braun koji je postigao 13 poena, uz sedam skokova.

U poraženom timu sjajan meč pružio je Kavaj Lenard (33 poena, šest skokova, dvije asistencije), a pratio ga je Pol Džordž sa 23 poena, četiri skoka i četiri asistencije. Vestbruk je igrao samo 25 minuta, tačnije nije uopšte ulazio u igru u čevrtoj četvrtini i produžetku (17 poena, pet skokova, četiri asistencije).

U Koloradu je viđena sjajna utakmica koju je domaćin od prvog minuta kontrolisao. Nagetsi su odlično započeli meč i već poslije 12 minuta igre imali su dvocifrenu prednost, 35:22.

Tokom druge dionice prednost Denvera išla je i do +15, ali Klipersi im nisu dopustili da odu dalje od toga, štaviše uspeli su spuste zaostatak na jednocifren pred odlazak na petnaestominutnu pauzu, 66:58.

Izabranici Majka Melouna kontrolisali su utakmicu, međutim, u posljednjoj dionici gosti su uspjeli da uhvate priključak i ne samo to, već i da stignu do prve prednosti (108:107).

Bilo je jasno da nas čeka uzbudljiva završnica i tako je bilo. Jedan od najvažnijih koševa na utakmici postigao je Porter junior, koji je, pri rezultatu 117:118 za Kliperse, pogodio trojku za +2 (120:118). Na semaforu je bilo ostalo 27 sekundi do kraja.

Pol Džordž uspio je da iznudi dva slobodna bacanja, pogodio je oba i Nagetsi su imali napad za pobjedu. Lopta je bila u rukama Jokića, Klipersi su ga blago udvojili i on je odlučio da pošalje loptu u ruke Brusa Brauna. Bek Denvera promašio je trojku za pobjedu i ušlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta ključan je bio početak, a u glavnim ulogama bili su Marej, Porter i Jokić. Džamal je pogodio trojku za +4, potom je Porter iz tranzicije pogodio za +7 (127:120) i bilo je jasno da Denver ide ka pobedi.

Potez koji je odlučio susret bio je na minut do kraja kada je Jokić na +8 (132:124) ukrao loptu, asistirao Braunu za desetu asistenciju i time je stavljena tačka na susret (134:124).

Denver je prvi na Zapadu sa skorom 43/19, dok su LA Klipersi peti sa 33/30.