KOŠARKANBA

PREOKRET DENVERA Jokiću falila asistencija do tripl-dabla VIDEO

Košarkaši Denvera zabilježili su četvrtu uzastopnu pobjedu.

Poslije preokreta, Nagetsi su pred svojim navijačima savladali ekipi Toronto Reptorasa, 118:113, a odličnu partiju prikazao je srpski reprezentativac Nikola Jokić.

Njemu je jedna asistencija nedostajala da ostvari novi tripl-dabl, za 36 minuta na parketu postigao je 17 poena uz 13 skokova i devet asistencija.

Imao je i jednu blokadu uz četiri izgubljene lopte, te 5/8 pri šutu iz igre, 1/1 za tri i svih šest pogođenih slobodnih bacanja.

Nije bilo lako Nagetsima da dođu do novog trijumfa.

Reptorsi su od starta meča nametnuli svoj ritam, držali prednost i djelovalo je da bi Bol arenu mogli da napuste pevajući.

Na poluvremenu su imali tri poena prednosti, 61:58, da bi Denver nakratko u trećoj četvrtini u dva navrata uspijevao da povede.

Toronto je vodio, ali Denver nije dozvolio da ona bude dvocifrena, i onda je u finišu meča Jokić preuzeo odgovornost na sebe.

Na dva minuta prije kraje Toronto je imao 111:105, kada je Jokić krenuo da serijom asistencija ruši odbranu Reptorsa.

Mari je trojkom smanjio na 111:108, da bi Jokić mirne ruke sa penala donio vođstvo Denveru od 114:113.

Uslijedila je sjajna odbrana u posljednjem minutu, te poeni Mareja, Gordona i Portera sa linije bacanja kojim je Denver upisao 46. pobjedu u sezoni.

U pobjedničkoj ekipi Džamal Marej je upisao 24 poena uz jedan skok i pet asistencija, Majkl Porter je dodao 20, a Aron Gordon 19 poena. Redži Džekson je susret završio na 13 poena.

Kod Reptorsa, Fred van Vlit je postigao 21, Paskal Sijakam 19, a Jakob Peltl 18 poena, dok su Anunobi i Skot Barns dodali po 12.