{"id":4644,"date":"2021-06-16T21:00:41","date_gmt":"2021-06-16T21:00:41","guid":{"rendered":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/?p=4644"},"modified":"2021-06-17T04:32:04","modified_gmt":"2021-06-17T04:32:04","slug":"azuri-vec-u-nokaut-fauzi-lokateli-i-imobile-potopili-svajcarsku-video","status":"publish","type":"post","link":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/2021\/06\/16\/azuri-vec-u-nokaut-fauzi-lokateli-i-imobile-potopili-svajcarsku-video\/","title":{"rendered":"“Azuri” ve\u0107 u nokaut fazi, Lokateli i Imobile potopili \u0160vajcarsku (VIDEO)"},"content":{"rendered":"\n

Italija pod Robertom Man\u0107inijem igra odli\u010dno i ve\u0107 poslije drugog kola obezbijedila je plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva.<\/p>\n\n\n\n

Nakon trijumfa od 3:0 protiv Turske \u201cAzuri\u201d su ve\u010deras istim rezultatom bili bolji od \u0160vajcarske, te tako stigli do maksimalnih \u0161est bodova poslije dvije runde u grupi A.<\/p>\n\n\n\n

Leonardo Spinacola je u 10. minutu dobro pro\u0161ao po lijeovj strani i centrirao u \u0161esnaesterac gdje je prona\u0161ao \u0106ira Imobilea koji je glavom poslao loptu preko gola.<\/p>\n\n\n\n

Obradovali su se navija\u010di na stadionu Olimpiko u 19 minutu kada je \u0110or\u0111o Kjelini postigao gol, ali je poslije konsultacije sa VAR sobom glavni sudija Sergej Karasjev opravdano poni\u0161tio pogodak, jer je defanzivac Juventusa igrao rukom prije nego \u0161to je pogodio mre\u017eu.<\/p>\n\n\n\n

Kjelini je ne\u0161to kasnije zbog povrede morao da napusti teren, a zamijenio ga je Fran\u010desko A\u0107erbi.<\/p>\n\n\n\n

Napadi su se \u201cAzurima\u201d isplatili u 26. minutu, Domeniko Berardi je dobio sjajnu dijagonalu na desnu stranu, zatim je napravio prodor u \u0161esnaesterac, a onda uputio pas za zaboravljenog Manuela Lokatelija koji je sa nekoliko metara zakucao loptu u mre\u017eu.<\/p>\n\n\n\n

Nisu se zaustavili Italijani, u 34. minutu Imobilea je zaustavio golman Jan Zomer, lopta je do\u0161la do Lorenca Insinjea koji je iskosa sa lijeve strane poku\u0161ao da pogodi nebranjeni dalji ugao, ali nije bio dovoljno precizan, pa su \u0160vajcarci otklonili opasnost.<\/p>\n\n\n\n

Malo kasnije gosti su izveli dobar napad, ali je presje\u010den lo\u0161 pas Rikarda Rodrigeza koji je potom izveo korner, me\u0111utim odbrana Italije je lako otklonila opasnost.<\/p>\n\n\n\n

Spinacola je u 37. minutu lukavo poku\u0161ao da kroz noge svom \u010duvaru po\u0161alje loptu u dalji ugao, ali je lopta oti\u0161la pored gola.<\/p>\n\n\n\n

Ve\u0107 u 52. minutu Lokateli je udvostru\u010dio prednost svog tima, ostao je samo na oko 18-19 metara, te jakim i preciznim udarcem poslao loptu u donji lijevi ugao.<\/p>\n\n\n\n

Krenuli su \u0160vajcarci nakon toga po sve ili ni\u0161ta, \u0110erdan \u0160a\u0107iri je u 60. minutu imao dobru poziciju, ali je \u0161utirao preko gola.<\/p>\n\n\n\n

\u010cetiri minuta kasnije \u0110anlui\u0111u Donaruma je u dva navrata odli\u010dno intervenisao kada je priliku imao Stiven Zuber, a malo kasnije na drugoj strani Berardi je poslije solo akcije odlu\u010dio da \u0161utira, me\u0111utim lopta je oti\u0161la iznad pre\u010dke.<\/p>\n\n\n\n

Na po\u010detku 89. minuta Imobile je udarcem sa vi\u0161e od 20 metara poslao loptu u donji lijevi ugao Zomera, koji je mo\u017eda mogao i bolje da interveni\u0161e.<\/p>\n\n\n\n

Ova generacija Italije je veoma efikasna u napadu, ali i sigurna u odbrani i nema sumnje da su se partijama protiv Turaka i \u0160vajcaraca svrstali u krug pretendenata za najvi\u0161i plasman.<\/p>\n","protected":false},"excerpt":{"rendered":"

Italija pod Robertom Man\u0107inijem igra odli\u010dno i ve\u0107 poslije drugog kola obezbijedila je plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva. Nakon trijumfa od 3:0 protiv Turske \u201cAzuri\u201d su ve\u010deras istim rezultatom bili bolji od \u0160vajcarske, te tako stigli do maksimalnih \u0161est bodova poslije dvije runde u grupi A. Leonardo Spinacola je u 10. minutu dobro pro\u0161ao …<\/p>\n","protected":false},"author":5,"featured_media":4645,"comment_status":"closed","ping_status":"open","sticky":false,"template":"","format":"standard","meta":{"footnotes":""},"categories":[19],"tags":[323,100,253,322],"_links":{"self":[{"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/posts\/4644"}],"collection":[{"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/posts"}],"about":[{"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/types\/post"}],"author":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/users\/5"}],"replies":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/comments?post=4644"}],"version-history":[{"count":0,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/posts\/4644\/revisions"}],"wp:featuredmedia":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/media\/4645"}],"wp:attachment":[{"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/media?parent=4644"}],"wp:term":[{"taxonomy":"category","embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/categories?post=4644"},{"taxonomy":"post_tag","embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/tags?post=4644"}],"curies":[{"name":"wp","href":"https:\/\/api.w.org\/{rel}","templated":true}]}}