{"id":52639,"date":"2022-12-09T18:51:51","date_gmt":"2022-12-09T17:51:51","guid":{"rendered":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/?p=52639"},"modified":"2022-12-09T18:55:53","modified_gmt":"2022-12-09T17:55:53","slug":"hrvati-ne-mogu-da-izgube-mocni-brazil-pao-sa-penala-za-polufinale-vatrenih","status":"publish","type":"post","link":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/2022\/12\/09\/hrvati-ne-mogu-da-izgube-mocni-brazil-pao-sa-penala-za-polufinale-vatrenih\/","title":{"rendered":"Hrvati ne mogu da izgube! Mo\u0107ni Brazil pao sa penala za polufinale “vatrenih”!"},"content":{"rendered":"\n

Fudbaleri Hrvatske priredili su senzaciju u \u010detvrtfinalu Svjetskog prvenstva, po\u0161to su poslije boljeg izvo\u0111enja penala eliminisali Brazil<\/strong>!<\/p>\n\n\n\n

“Vatreni” su tako veoma blizu da ponove uspjeh od prije \u010detiri godine, kada su na Svjetskom prvenstvu u Rusiji igrali u finalu.
Poslije velike drame, 120 minuta igre i dodatnih penala izabranici Zlatka Dali\u0107a su savladali Brazil sa 5:3 (1:1, 0:0).
Brazilci su zaprijetili u petom minutu kada je Vinicujus \u017dunior \u0161utirao sa ruba kaznenog prostora, ali je to bio lak plijen za golmana hrvatske reprezentacije Dominika Livakovi\u0107a. Osam minuta kasnije Ivan Peri\u0161i\u0107 je primio loptu u \u0161esnastercu, ali mu je \u0161ut oti\u0161ao daleko od lijeve stative. Sjajna akcija Brazilaca u 20. minutu, ali je \u0161ut Vinicijusa Juniora blokiran. U nastavku napada poku\u0161ao je Nejmar, me\u0111utim, Livakovi\u0107 je bio na mjestu. Deset minuta kasnije poku\u0161ao je Peri\u0161i\u0107, ali je njegov \u0161ut zavr\u0161io visoko preko gola. Nejmar je u 42. minutu poku\u0161ao iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, me\u0111utim Livakovi\u0107 je jo\u0161 jednom bio na visini zadatka.
U 48. minutu “karioke” su tra\u017eile penal, ali je glavni sudija Majkl Oliver iz Engleske poslije pregleda u VAR sobi dozvolio da se utakmica nastavi. Sedam minuta kasnije Nejmar je primio loptu i u situaciji jedan na jedan sa Livakovi\u0107 sna\u017enpo \u0161utirao, ali je Livakovi\u0107 ko\u0161 jednom potvrdio da sjajno brani na ovom Svjetskom prvenstvu. U 66. minutu poku\u0161ao je i Lukas Paketa, me\u0111utim golman Hrvatske je jo\u0161 jednom bio na pravom mjestu. I u 80. minutu Livakovi\u0107 je sjajno interevisano poslije udarca Lukasa Pakete sa ruba kaznenog prostora. Dva minuta kasnije udarac glavom Ri\u0161arlisona zavr\u0161io je preko gola.
U 103. minutu Marselo Brozovi\u0107 proma\u0161io je sjajnu priliku, jer je njegov \u0161ut sa nekih 15 metara zavr\u0161io visoko preko gola. U prvom minutu sudijske nadoknade prvog produ\u017eetka poslije sjajne asistencije Lukasa Pakete Nejmar je doveoi Brazil do prednosti i nadomak desetog plasmana na Svjetskim prvenstvima. Me\u0111utim, u drugom produ\u017eetku Hrvati su krenuli na sve ili ni\u0161ta i to im se isplatilo u 117. minutu. Mislav Or\u0161i\u0107 je poslao loptu koju je primio Bruno Petkovi\u0107 i odmah pucao. Lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer, tako da je golman Brazilaca Alison ostao nemo\u0107an. U drugom minutu sudijske nadoknade drugog produ\u017eetka Kazemiro je raspalio po lopti, ali je ponovo junak bio Livakovi\u0107.
Reprezentacija Hrvatske je jo\u0161 jednom pokazala da je “nau\u010dena” na produ\u017eetke, jer je u \u010dak osam od posljednjih devet eliminacionih utakmica na velikim takmi\u010denjima (svjetska i evropska prvenstva) igrala dodatnih 30 minuta. Niz je po\u010deo na evropskom prvenstvu 2008. godine kada su pora\u017eeni u \u010detvrtfinalu od Turske, a osam godina kasnije u osmini finala EP izgubili su od Portugalije. Na Svjetskom prvenstvu prije \u010detiri godine u osmini finala poslije produ\u017eetaka eliminisali su Dansku, u \u010detvrtfinalu doma\u0107ina Rusiju, a potom u polufinalu i Englesku. U finalu su pora\u017eeni poslije regularnog vremena od Francuske i to je bila jedina utakmica bez produ\u017eetaka u posljednjih devet. Na EP 2020. godine u osmini finala poslije dodatnih 30 minuta pora\u017eeni su od \u0160panije. Sada su osmini finala ponovo igrali produ\u017eetke i eliminisali Japan, a potom u \u010detvrtfinalu i Brazil.<\/p>\n","protected":false},"excerpt":{"rendered":"

Fudbaleri Hrvatske priredili su senzaciju u \u010detvrtfinalu Svjetskog prvenstva, po\u0161to su poslije boljeg izvo\u0111enja penala eliminisali Brazil! “Vatreni” su tako veoma blizu da ponove uspjeh od prije \u010detiri godine, kada su na Svjetskom prvenstvu u Rusiji igrali u finalu.Poslije velike drame, 120 minuta igre i dodatnih penala izabranici Zlatka Dali\u0107a su savladali Brazil sa 5:3 …<\/p>\n","protected":false},"author":5,"featured_media":52640,"comment_status":"closed","ping_status":"open","sticky":false,"template":"","format":"standard","meta":{"footnotes":""},"categories":[19],"tags":[832,271,2095],"_links":{"self":[{"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/posts\/52639"}],"collection":[{"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/posts"}],"about":[{"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/types\/post"}],"author":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/users\/5"}],"replies":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/comments?post=52639"}],"version-history":[{"count":2,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/posts\/52639\/revisions"}],"predecessor-version":[{"id":52643,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/posts\/52639\/revisions\/52643"}],"wp:featuredmedia":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/media\/52640"}],"wp:attachment":[{"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/media?parent=52639"}],"wp:term":[{"taxonomy":"category","embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/categories?post=52639"},{"taxonomy":"post_tag","embeddable":true,"href":"https:\/\/sportnewsmagazin.com\/wp-json\/wp\/v2\/tags?post=52639"}],"curies":[{"name":"wp","href":"https:\/\/api.w.org\/{rel}","templated":true}]}}