Dujaković spasio bod Krupi

Golom Nikole Dujakovića iz penala u 89. minutu fudbaleri Krupe izbjegli su poraz protiv Širokog Brijega (1:1) i osvojili vrlo važan bod u borbi za opstanak.
Činilo se da će gosti odnijeti cijeli plijen iz kanjona Vrbasa, pošto u 53. minutu Vasilija Kolaka matirao Ivan Ikić, ali su domaći poslije toga odlučnije krenuli u napad znajući da nemaju mnogo toga izgubiti. To se isplatilo u samom finišu, pa Krupa sada ima 14 bodova, jedan više od posljednjeg Olimpika.
Široki je s druge strane, propustio priliku da se odvoji od Željezničara na drugom mjestu, jer je tim sa ,”Grbavice” poražen od Tuzla sitija, s obzirom da je Tuzla siti savladao Željezničar sa 2:0.
Večeras se u derbiju kola sastaju Sarajevo i Zrinjski (19), sutra igraju Radnik i Mladost (17), a u ponedjeljak Olimpik i Sloboda (14). Velež je sinoć prilično lako uknjižio bodove protiv Borca (2:0).