Grizman donio slavlje Francuzima u Sarajevu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na “Grbavici” od selekcije Francuske sa 0:1 u svom drugom meču u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Prvu priliku na utakmici u Sarajevu imali su gosti u 15. minutu. Nakon centaršuta Kilijana Mbapea sa lijeve strane, Kingsli Koman pokušava glavom, ali je Ibrahim Šehić odbranio njegov udarac.

Darko Todorović je 24. minutu odlično šutirao iskosa sa desne strane, ali je golman Francuske odbranio šut. Nakon kornera koji je izveo Miralem Pjanić u 26. minutu, Anel Ahmedhodžić je bio najviši u skoku, međutim Loris je još jednom bio visini zadatka.

Francuska je povela u 60. minutu golom Antoana Grizmana koji je nakon centaršuta Adriena Rabioa sa lijeve strane glavom poslao loptu u mrežu bh. tima. Do kraja utakmice oba tima su imala još nekoliko pokušaja, ali se rezultat nije mijenjao, prenosi N/FS BiH.

Francuska ima dvije pobjede i remi u dosadašnjem toku kvalifikacija, dok je BiH osim ovog poraza upisala i jedan remi.