ATPTENIS

Nadal osvojio titulu u Rimu, u finalu bolji od Đokovića

Španski teniser Rafael Nadal pobijedio je prvog tenisera svijeta Novaka Đokovića u finalu mastersa u Rimu.

Rafa je srpskog tenisera savladao poslije velike borbe i druge iskorištene meč lopte rezultatom 7:5, 1:6, 6:3. Nakon izgubljenog seta, Đoković je odlično odigrao drugi, nadigrao je rivala i izborio treći set. Međutim, u odlučujućem setu “kralj šljake” je bio uspješniji i stigao do 10. titule u Rimu i 36. trofeja na mastersima čime se izjednačio sa dosadašnjim rekorderom Đokovićem.

“Deseti put ću imati ovaj trofej u rukama. Presrećan sam”, rekao je Nadal i pohvalio turnir.

Bio je ovo 57. duel dva velika asa a Nole vodi 29:28 u pobjedama.

Za razliku od muškog finala, WTA finale u Rimu, koje je igrano ranije danas nije bilo neizvjesno. Iga Švjontek je sa 6:0, 6:0 pobijedila Karolinu Pliškovu, koja je osvojila samo 13 poena tokom meča.