Rusi popravili utisak i prizemljili Fince

Fudbaleri Rusije savladali su Finsku u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva sa 1:0 i značajno popravili šanse za plasman među 16 najboljih selekcija.

Jedini gol na meču postigao je Aleksej Mirančuk u posljednjim trenucima prvog poluvremena, a kasnije se ispostavilo da je taj trenutak odlučio pobjednika. Selekcija Stanislava Čerčesova ostavila je mnogo bolji utisak nego na otvaranju šampionata kada je prelako položila oružje pred raspoloženom Belgijom. Sa druge strane, Finci su razočarali, naročito u drugom poluvremenu u kojem nisu ozbiljnije ugrozili gol Matveja Safonova. Zato su ostali na tri boda osvojena u onoj umalo tragičnoj utakmici protiv Danske, pa imaju prilično težak posao da protiv Belgijanaca u posljednjem kolu traže prolaz.

Sutra u grupi B u okviru drugog kola igraju Belgija i Danska.