FUDBAL

Paragvaj i Urugvaj u četvrtfinalu Kupa Amerike

Fudbaleri Paragvaja i Urugvaja su pobjedama od 2:0 protiv Čilea, odnosno Bolivije prošle noći osigurali plasman u četvrtfinale Kupa Amerike

Paragvaj je pobijedio Čile golovima Brajana Samudija u 33. i Migela Almirona sa penala u 58. minutu, dok su fudbaleri Urugvaja do prve pobjede u Grupi A stigli autogolom Karlosa Lampea u 40. i pogotkom Edinsona Kavanija u 79. minutu.

Paragvaj je sada drugi na tabeli Grupe A sa šest bodova, odnosno ima bod manje od vodeće Argentine, Čile je treći sa pet bodova, dok je Urugvaj četvrti sa četiri osvojena boda.

Reprezentacija Bolivije je posljednja bez bodova. U posljednjim utakmicama Grupe A Kupa Amerike sastaće se Bolivija i Argentina, odnosno Urugvaj i Paragvaj.