TENIS

Federer silan: Švajcarac bez puno muke savladao Rišara Gaskea

Šesti nosilac na turniru Rodžer Federer savladao je Rišara Gaskea rezultatom 3:0 (7:6, 6:1, 6:4).

Po setovima bilo je 7:6, 6:1, 6:4 poslije 114 minuta za 39-godišnjeg osvajača 20 grend slem titula.

Naredni protivnik Federeru, osmom igraču svijeta, biće Britanac Kameron Nori, koji je do treće runde stigao pobjedom nad Aleksom Boltom iz Australije prepustivši mu svega šest gemova.

Zanimljivo je da su Federer i Gaske igrali polufinale na ovom turniru još 2007. godine. Bio je ovo 21. put da se dvojica iskusnih tenisera sastaju, a Švajcarac ima 19 pobjeda.

Uprkos ubjedljivom rezultatu na kraju, mogli smo da vidimo uzbudljiv tenis i „dvoboj“ prelijepih jednoručnih bekenda, koji su nam donijeli neke divne poene. Vidjeli smo pregršt vinera – Federer ih je imao čak 49, uz 26 neiznuđenih grešaka.

U prvom setu nije bilo brejka, uprkos nekim prilikama za uzimanje servisa, ali je u taj-brejku Federer bio dominantan i dobio ga sa samo jednim izgubljenim poenom.