GRAND SLAMTENIS

Đoković testirao sam sebe i prošao u osminu finala

Sigurna igra u prv dva seta i malo testiranje sopstvenih mogućnosti u trećem, tako bi se u najkraćem mogla opisati pobjeda Novaka Đokovića u trećem kolu Vimbldona protiv Denisa Kudle – 6:4, 6:3, 7:6 (7). Srpski teniser nastavio je marš ka 20. grend slem tituli odigravši još jedan autoritativan meč u kome se protivnik malo šta pitao. Imao je, istina, Amerikanac brejk u trećem setu, ali nije mi to mnogo pomoglo, jer je Đoković vratio brejk i završio posao u taj brejku. Kudla je čak imao set loptu, međutim Đoković je i to neutralisao, odigravši sigurno u trenucima kada je bilo najpotrebnije.

Prvi igrač svijeta je servirao za nijansu slabije nego do sada, napravio je i nešto veći broj grešaka, ali je meč imao pod kontrolom. Idući rival Čmu je Čileanac Kristijan Garin, pa je jasno da je Đoković veliki favorit i u tom meču.