FUDBAL

Mesi vuče Argentinu ka finalu

Lionel Mesi odveo je Argentinu u polufinale Kopa Amerika pošto je sa saigračima rutinski u četvrtfinalu savladao Ekvador 3:0 (1:0). Mesi je bio najzapaženiji igrač susreta, pošto je postigao gol i upisao dvije asistencije. Prvo je u 23. minutu pogodio stativu iz izgledne situacije, da bi onda u 40. minutu asistirao Rodrigu De Polu za vodeći gol.

Mesi je drugu asistenciju upisao u 84. minutu, kada je pronašao Lautara Martinesa i kada je napadač Intera rešio pitanje pobjednika, a potom sam stavio tačku na meč u trećoj minuti nadoknade-

Argentina će u polufinalu igrati protiv Kolumbije, koja je na penale izbacila Urugvaj – 4:2, poslije 0:0 u regularnom delu. Drugi polufinalni par je Brazil – Peru.