KOŠARKANBA

Baksi u finalu, Bogdan sa 20 poena završio sezonu

Atlanta Hoksi poraženi su u šestoj utakmici finala Istoka od Milvoki Baksa 107:118 i tako su završili odličnu sezonu u kojoj su premašili očekivanja. U porazu je odličan bio Bogdan Bogdanović koji je ubacio 20 poena, ali je ekipa iz Viskonsina imala dosta više raspoloženih igrača.

Ključnu prenodst na koju Atlanta nije mogla da odgovori Milvoki Baksi su napravili u trećoj četvrtinikada su došli do 19 poena prednosti i bilo je jasno da kontrolišu rezultat. U toj četvrtini je Kris Midlton uništio moral protivniku jer je samostalno napravio seriju od 16 poena. Baš pred tu njegovu seriju Atlanta je prvi put povela, ali se meč odmah sjurio na drugu stranu i za Hokse više nije bilo povratka. Za Atlantu je igrao oporavljeni Tre Jang, ali on nije bio na 100 odsto i dao je svega 14 poena za 35 minuta, dok je Bogdanović imao 20 poena za 37 minuta i šut iz igre 7/12. Kem Rediš je bio najefikasniji sa 21 poenom. Kod Milvokija je Kris Midlton ubacio 32 poena uz šut iz igre 10/22, a Džru Holidej je dodao 27 poena. U finalu će Baksi igrati sa Finiksom i biće im to treće NBA finale. Prethodno su igrali 1974. i tada su ga izgubili od Bostona, dok su 1971. osvojili jedini NBA prsten slavivši protiv Baltimor Buletsa.