VATERPOLO

NE MOŽE IM NIKO NIŠTA Čudesan preokret vaterpolista za finale

Vaterpolisti Srbije oplasirali su se u finale Olimpijskih igara jer su poslije fantastičnog preokreta savladali Španiju sa 10:9.

Gol za pobjedu postigao je fantastični Filip Filipović, a onda su “delfini” odbranili posljednji napad Španaca.

Odlično je Srbija počela meč. Vodila je poslije prve četvrtine 2:0. Međutim, u drugoj dionici sjajno izdanje Španije koja je povela 5:4. Prednost su povećali pred start posljednjeg perioda u koju su ušli sa plus dva – 7:5.

Međutim, u poslednjih osam minuta izabranici Dejana Savića su bili nevjerovatni. Uspjeli su da nadoknade veliki minus, a onda je Filipović ispalio haubicu i presudio Špancima 27 sekundi prije kraja.

Za Srbiju će ovo biti drugo vezano finale na najvećoj smotri svjetskog sporta. Filipović i drugovi imaće priliku da protiv Grčke osvoje još jedno najsjanije odličje i većina njih na najljepši mogući način stavi tačku na reprezentativnu karijeru.