EUROKUPOVIFUDBAL

PEH ZA PEHOM U KIŠNOJ NOĆI Zvezda će još morati da se bori za evropsko proljeće

Fudbaleri Crvene zvezde nisu iskoristili prvu meč loptu da obezbijede proljeće u Evropi jer su poraženi od Mitjilanda u Beogradu u četvrtom kolu Lige Evrope sa 0:1.

Kada u ranoj fazi meča ostanete sa igračem manje, a kasnije postignete i autogol teško je očekivati bolji ishod. Miloš Degenek je u 11. minutu pomalo naivno dobio crveni karton kada je kao posljednji igrač odbrane povukao za rame napadača Danaca, a sudija Tamaš Bognar mu opravdano pokazao put u svlačionicu. Danci su razumljivo bilo bolji, ali je Zvezda odolijevala sve do novbe nesreće. Gelor Kanga je nesrećno skrenuo loptu u gol Milana Borjana u 56. minutu poslije slobodnog udarca Mitjilanda. Pokušao je tim Dejana Stankovića da stigne bar do boda, dao sve od sebe, ali nije uspio. Na kraju je katastrofalno veče zaokružio Marko Gobeljić kome je Bognar pokazao drugi žuti karton u nadoknadi vremena i dodatno iznervirao pokisle navijače na “Rajku Mitiću”. Posljednju priliku imao je Aleksandar Dragović u šestoimm minutu nadoknade, ali je njegov šut glavom prošao centimetar od stative, pa je postalo jasno da večeras nije bilo suđeno “crveno-bijelima”. Beograđani i dalje imaju lijepu šansu da izbore nokaut fazu, ali je prvo mjesto sada daleko pošto je Braga dobila Ludogorec sa 4:2 i stigla do devet bodova. Zvezda je druga sa sedam, Mitjiland 5, a Ludogorec jedan. Šampion Srbije u narednoj rundi dočekuje Ludogorec, a u posljednjem kolu gostuje Bragi.