GRAND SLAMTENIS

Đoković slavio, slijedi okršaj sa Nadalom

Prvi teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa gdje ga čeka Rafael Nadal, osvajač 13 titula u Parizu i jedan od najvećih rivala.

Srpski as je večeras u četvrtfinalu pobijedio Italijana Matea Beretinija rezultatom 6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5. Nakon dva odlično odigrana seta, Beretini je zaigrao bolje i nakon velike borbe izborio četvrti set. Neizvjesno je bilo i u nastavku, bilo je dobrih poena, i Đoković i Beretini su se borili za svaki poen ali je prvi teniser svijeta opravdao ulogu favorita. Meč je trajao tri sata i 28 minuta.

Statistika: as poeni (10-11), dvostruke servis greške (1-3), direktni poeni (44-55), neiznuđene greške (19-51), broj osvojenih poena (153-123).

U polufinalu ćemo gledati duel velikih rivala, 58. meč branioca titule Nadala i Đokovića. Nole ima 29 pobjeda u međusobnim mečevima, odnosno jednu više od Rafe.