Argentina u finalu Kopa Amerike, za trofej protiv Brazila VIDEO

U drugoj polufinalnoj utakmici Kopa Amerike Argentina je izborila plasman u finale pobjedom nad Kolumbijom nakon boljeg izvođenja penala.

Argentinci su imali prednost nakon prvog poluvremena zahvaljujući golu koji je na asistenciju Lionela Mesija postigao Lautaro Martinez, a u drugom je izjednačenje Kolumbijcima donio Luis Diaz u 61. minuti, kada mu je asistirao Edvin Kardona.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a putnik u finale odlučen je izvođenjem jedanaesteraca. Za Argentinu su precizni bili Lionel Messi, Leandro Paredes i Lautaro Martinez, dok s bijele tačke nije uspio pogoditi Rodrigo De Paul. Huan Kvadrado i Miguel Borha su bili sigurni izvođači za Kolumbiju, dok jedanaesterce nisu iskoristili Davinson Sančez, Jeri Mina i Edvin Kardona.

Argentinci će u finalu igrati sa vječitim rivalom, Brazilom, dok će Kolumbija za treće mjesto igrati protiv Perua.