Đoković: Ne bih to preporučio mlađima

Srpski teniser Novak Đoković govorio je na konferenciji za novinare nakon plasmana u finale.
Đoković je preko Denisa Šapovalova u polufinalnom susretu došao do Finala Vimbldona.
Tamo će igrati sa Mateom Beretinijem.
Očigledno je da si najbolji bio kada je bilo najpotrebnije. U kom dijelu karijere si osjetio da posjeduješ tako nešto ili si sa tim rođen?
– Ne mislim da se rodiš sa tim, to naučiš vremenom, kroz iskustvo. Što više mečeva odigraš, češće se nađeš u takvoj situaciji i postaješ komforniji. Jednostavno, takve okolnosti te neće slomiti na Grend Slemovima protiv najljućih rivala jer si kroz to prošao mnogo puta. Svaki novi meč je novo iskustvo i kroz svaki se uči. Znam gde sam jak, za šta sam sposoban. Samo se krajnji rezultat gleda – rekao je Novak Đoković.
Uspješno klizaš čak i na travi, kako?
– Nije to nešto na čemu radim s trenerima i ne bih to preporučio mlađim igračima. Imam autentičnu kretnju i na tome radim celog života na svakoj podlozi i ima dosta toga sličnog sa skijanjem, pričao sam ranije o tome i zbog toga su mi zglobovi fleksibilni. Navikao sam. To je meni kao razgibavanje pred trening ili meč. Ne znam da li je dobro ili loše učiti igrače ovim stvarima – rekao je svjetski broj 1.
3 Comments