Borac čvrst protiv Arsenala

Fudbaleri Borca odigrali su bez golova 0:0 protiv Arsenala iz Tule u drugoj pripremnoj utakmici u Antaliji. Tim Nemanje Miljanovića izgledao je dosta taktički dobro i odgovorno i “pokazao je zube” ruskom timu.

Prvu pravu priliku na utakmici je imao Jović u 10. minuti kada je njegov pokušaj izbačen sa gol linije.

Iduće uzbuđenje vidjeli smo u  34. minuti kada je Gulijev pokušao, a Ćetković odlično odbranio.

Do kraja utakmice treba još izdvojiti priliku Čavića iz 74. minute.

Stadion: Kornelija Dajmond. Sudija: Kote Giorgadze.

FK Borac: Ćetković, Vojnović, Bošnjak, Kujundžić, Brkić, Zurakovski, Ćorić, Meleg, Jović, Cvijanović, Lukić.

Igrali su još: Pavlović, Milojević, Begić, Račić, Erić, Cucin, Ajaz, Čavić, Moraitis, Vušurović.

Arsenal Tula: Končenkov, Smolnikov, Sokol, Bjornstorm, Kangva K., Kangva E., Kostadinov, Tkačev, Čaušić, Guljev. Markov.

ŽURAKOVSKI DOBIO ŠANSU

Igor Žurakovski, nekadašnji član mlade reprezentacije Ukrajine, odigrao je jedno poluvrijeme u duelu protiv Arsenala iz Tule. Djelovao je dosta umorno, tako da je teško dati pravu ocjenu, vjerojatno će dobiti još jednu ili dvije šanse, ali sad je pitanje koliko Borac ima vremena da ga čeka.