Pogba otkrio detalje: Ukrali su mi zlatnu medalju sa SP

Vezni fudbaler francuske reprezentacije i Mančester junajteda, Pol Pogba (29) otkrio je kako mu je tokom prošlonedjeljne provale u kuću, ukradena zlatna medalja koju je osvojio na Svjetskom prvenstvu 2018.

U Pogbinu kuću je provaljeno 15. marta, dok su mu dheca spavala, a incident se dogodio tokom utakmice Mančester junajteda protiv Atletiko Madrida na „Old Trafordu“.

U razgovoru za francuski list „Le Figaro“ otkrio je još neke detalje.

– Ukrali su dragulje moje majke, te moju medalju svjetskog prvaka – rekao je.

– Najviše me uplašilo to, što su moja djeca tokom ovog incidenta bila kod kuće sa dadiljom. Ona je sve čula, pozvala je moju suprugu i osiguranje, a onda se zatvorila sa dečacima u sobu. Nekoliko dana je bila šokirana. Glavno da su mi deca dobro – poručio je Francuz.

Francuska je u finalu Svjetskog prvenstva 2018. pobijedila Hrvatsku sa 4:2, a Pogba je bio jedan od strijelaca za „Trikolore“.

Aktuelne svjetske prvake u petak očekuje prijateljska utakmica protiv Obale Slonovače, a četiri dana kasnije i protiv Južne Afrike.