EUROKUPOVIFUDBAL

De Brujne srušio bedem Atletika, “redsi” jednom nogom u polufinalu

Fudbaleri Mančester sitija uspjeli su poslije 70 minuta da probiju bedem Atletiko Madrida, a gol za bliže polufinale postigao je Kevin de Brujne. U drugom meču Liverpul je savladao Benfiku u Lisabonu sa 3:1 i zakoračio među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Utakmica na ” Etihadu” bila je baš onakva kakva se moglo očekivati, domaći su napadali i promašivali, a “jorgandžije” se branili kako znaju i umiju. Ipak, De Brujne je uspio da savlada Jana Oblaka i donese veliku prednost svom timu pred revanš u Madridu.

Liverpul je praktično osigurao prolaz jer, a gol za 3:1 u 87. minutu postigao je Luis Dijaz. Prethodno su pohađali Ibrahima Konate i Sadio Mane, dok je jedini gol za domaće dao Darvin Njunjez.