GRAND SLAMTENIS

KAKAV START Krajinović razbio Opelku!

Filip Krajinović je odlično započeo takmičenje na Rolan Garosu.

Teniser iz Sombora je poslije 112 minuta igre pobijedio 17. tenisera svijeta, Amerikanca Rejlija Opelku, 7:6 (5), 6:2, 6:3.

Odličan dan za Filipa, koji je tako na najbolji način potvrdio da se polako vraća u formu.

Prošle godine, na ovom terenima, zaustavljen je u drugom kolu i to od drugog američkog tenisera, takođe specijaliste za servis, Džona Iznera, sada je Filip pokazao da je našao formulu za to i naučio lekciju.

Protiv Opelke, Filip je strpljivo čekao šansu, naročito u prvom setu, kada je Amerikanac još držao ritam servisa.

Nije bilo nijedne prilike za brejk, ali je onda u taj-brejku, Krajinović odigrao odlično, dobio taj dio sa 7:5 i poveo.

Uspio je Opelka još da drži ritam na servis u početna dva servis gema, dođe do 2:2, ali kada je Krajinović jednom uspio da nađe modus da ga “brejkne”, samo je nastavio.

Od 2:2, sa četiri gema u nizu, stigao je veoma brzo i do 6:2 i vođstva od 2:0 u setovima.

Imao je Filip priliku i da u četvrtom gemu trećeg seta dođe do brejka, čak tri, nije uspio da ih iskoristi, a onda još dvije u šestom gemu, kada se Opelka izvukao i izjednačio na 3:3.

Međutim na 4:3, Filip koristi prvu šansu, stiže do 5:3, a potom i sigurnim servis gemom do pobjede i naredne runde u Parizu.

Njega u drugom kolu očekuje duel sa pobjednikom meča između Italijana Alesandra Đanesija i Hrvata Borna Goja.