BIHRUKOMET

Rukometaši Borca slavili u Zavidovićima

Rukometaši Borca m:tel pobijedili su na jednom od najtežih gostovanja i napravili još jedan korak ka odbrani titule šampiona BiH.

Oni su večeras u Zavidovićima u utakmici 17. kola Premijer lige BiH savladali Krivaju rezultatom 34:22. Igra i u napadu i u odbrani je odlično funkcionisala, ekipa trenera Veselina Vujovića je od početka kontrolisala rezultat. Na plus tri otišli su u 17. minutu nakon pogotka Milićevića (9:6), a minut kasnije i do plus četiri, 11:7. U tim trenucima dominirali su izabranici Veselina Vujovića na terenu, koji je konstantno rotirao igrače, držao ritam i tako lakše pronalazio put do mreže Krivaje. Banjalučani su lako došli do 14. pobjede u ligi.

Najefikasniji u Borcu sa po četiri gola bili su Luka Perić, Miloš Nježić, Savo Slavuljica, Aleksadar Miličević i Milan Dakić, a u ekipi Krivaje po pet golova su postigli Haris Bašić i Sedžad Abdurahmanović.

RK Sloboda - RK Sloga D
RK Sloboda

Rukometaši tuzlanske Slobode predvođeni Alenom Ovčinom (devet golova) pobijedili su na svom terenu dobojsku Slogu rezultatom 28:24 (14:13).

Ostali rezultati: Bosna Vispak – Izviđač CO 20:26, Derventa – Konjuh 29:40, Gračanica – Maglaj 40:18, Vogošća – Leotar 26:23, sutra igraju, 13 časova: Slavija – Lokomotiva, 16.30: Iskra – Sloga (Gornji Vakuf – Uskoplje).

Poredak: 1. Borac 28, 2. Izviđač CO 27, 3. Gračanica 24, 4. Sloga (Doboj) 24, 5. Konjuh 22, 6. Sloboda 21, 7. Vogošća 21, 8. Krivaja 19, 9. Leotar 17, 10. Sloga (Gornji Vakuf – Uskoplje) 14, 11. Maglaj 14, 12. Iskra 12, 13. Lokomotiva 11, 14. Bosna 8, 15. Slavija 2 (-2), 16. Derventa 2.