ODBOJKA

Odbojkaši Argentine iznenadili Srbiju u Ligi nacija

Odbojkaši Srbije doživjeli su četvrti poraz u Ligi nacija u 12. kolu. Tim Slobodana Kovača iznenadila je Argentina koja je slavila 3:0 (27:25, 25:20, 26:24) u Riminiju.

Ključ za ishod meča bio je prvi set. Reprezentativci Srbije su vodili 20:15 i djelovalo je da će rutinski dobiti ovaj dio igre. Međutim, Argentina je došla do 23:23. Prvu set loptu imala je Srbija na 24:23, drugu na 25:24, ali nijedan nije realizovana. Vezali su „gaučosi“ tri poena i stigli do 1:0.

Na krilima dobijenog prvog seta, Argentina se odvojila na 15:11 sredinom drugog seta i rutinski privela posao kraju za dva seta viška.

Pokušali su izabranici Bobe Kovača da produže meč u trećem setu. Borili su se, ali je Argentina konstatno držala prednost od poen ili dva. Došla je Srbija do 24:24, ali više od toga srpski odbojkaši nisu mogli. Sa dva poena Argentina je ovjerila maksimalan trijumf.

Pobjednički tim su predvodili Fakundo Konte sa 14 poena, dok je Agustin Lozer upisao 12. U srpskom timu jedini dvocifreni bili su Dražen Luburić i Marko Ivović sa 12 poena.