FUDBAL

Malta do boda na Kipru duboko u nadoknadi

Reprezentacije Kipra i Malte odigrali su nerješeno, 2:2 (1:0) u susretu H grupe kvalifikacija za Mundijal 2022.

Bio je to duel osmog kola u ovoj grupi i sudar dvije posljednjeplasirane reprezentacije.

Kipranima i Maltežanima je to bio drugi remi i poslije osam utakmica obje reprezentacije imaju po pet bodova.

Vezista Omonije Fotis Papulis je donio prednost Kipranima u sedmom minutu meča, odlično je reagovao na asistenciju Kirijakua i zatresao mrežu.

Tim rezultatom se otišlo na odmor da bi u nastavku pala još tri gola.

Prvo je Zak Muskat izjednačio u 53. minutu kada je poslije kornera glavom zahvatio loptu i sproveo je u mrežu.

U 80. minutu, na asistenciju Pitasa, Pieros Sotiru je bio precizan za novu prednost Kipra, ali to nije bio kraj.

Viđeno je deset minuta produžetka, a u osmom posle prekida Jirgen Degabrijele je uspio da zatrese mrežu domaćina i postavi konačnih 2:2.

Naredni meč Kipar igra 11. novembra na gostovanju Rusiji, dok će istog dana Malta dočekati Hrvatsku.