FUDBAL

Metalac se borio, Partizan slavio i pobjegao na +8

Fudbaleri Partizana savaldali su Metalac u zaostalom meču petog kola Superlige sa 3:1 i bar na neko vrijeme pobjegli Crvenoj zvezdi na osam bodova.

Poslije kiksa četvorostrukog uzastopnog šampiona Srbije u Surdulici, “crno-bijeli” su iskoristili priliku i dodato se udaljili od najvećeg rivala. Ipak, nije bilo baš lako, jer je Metalac oigrao dovbru, otvorenu utakmicu.

Partizan je poveo golom Riakrda u 7. minutu i činilo se da meč ide onako kako je očekivano, ali tako nisu mislili gosti. Već u 9. minutu Filip Stuparević je zatresao prečku, a ono što mu tada nije pošlo za rukom uspjelo mu je 20 minuta kasnije. Bijesan kao ris bio je Aleksandar Stanojević na poluvremenu, kada je napravio tri izmjene. Ko zna šta bui se desilo da mladi golman ekipe iz Gornjeg Milanovca nije napravio početničku grešku na startu drugog dijela kada je pokloni loptu Rikardu, a zatim napravio penal. Siguran sa bijele tačke bio je rezervista Bibars Natho, koji je pitanje pobjednika riješio u 68. minutu.