OSTALI SPORTOVI

Anja Crevar osvojila srebro na EP u Kazanju

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je srebrnu medalju na 400 mješovito na Evropskom prvenstvu u mlađim bazenima u Kazanju.
Članica banjalučkog “22 aprila” štopericu je zaustavila na 4:30,47. Bila je samo dvije stotinke sporija od Turkinje Viktorije Guneš, dok je identičan rezultat kao i Anja imala Italijanka Sara Frančeski.
Bila je to izuzetno zanimljiva trka u kojoj je Anja praktično od samog starta bila na drugom mjestu.
Srpskinja je ujedno i za više od tri sekunde popravila lični i državni rekord, koji je postavila na kontinetalnom šampionatu u Glazgovu 2019. godine kada je plivala 4:33,82.
Crevarovoj je ovo prva medalja u seniorskoj konkurenciji na najvećim takmičenjima. Kao juniorka je bila višestruka šampionka Evrope i vlasnica svjetske bronze na 400 mješovito.
Od nedavno se preselila u Banjaluku i počela da radi sa trenerom Goran Grahovcem.