FUDBALREGION

PAVKOV SPASILAC Zvezda preživjela Proleter

Kada je teško – Pavkov. Ova rečenica toliko puta je napisana, a svojim potezima ju je zacementirao napadač iz Begeča koji se kao po pravilu pojavi kada je Zvezdi najteže i spasi situaciju.

Tako je bilo i danas u Novom Sadu protiv Proletera. Visoki golgeter postigao je gol u samom finišu meča i donio svom timu izuzetno vrijednu pobjedu (2:1) naročito što je za sedam dana derbi na “Rajku Mitiću”. Utakmica na “Karađorđu” bila je vrlo zanimljiva. Domaći su propustili da povedu pošto je Milan Borjan skinuo penal Nikoli Ninkoviću. Redale su se prilike ispred gola Proletera, a El Fardu Ben je probio bedem u 34. minutu. Činilo se da će Beograđani rutinski doći do pobjede, ali nisu uspjeli da dupliraju prednost, što su domaći kaznili u 61. minutu kada je pogodio Stefan Tomović. Uslijedila je ofanziva Zvezde, ali i strepnja sve do 86. minuta kada je Milan Rodić sjajno ubacio u šesnaesterac, a Pavkov glavom matirao golmana domaćih. Zvezda je ovom pobjedom bar na nekoliko časova prišla Partizanu na -2, jer “crno-bijeli” od 16.30 časova igraju sa Radničkim u Humskoj.

Ovakav rasplet garantuje nam vrlo uzbudljiv i napet “vječiti” derbi koji je na programu iduće nedjelje na “Mitiću”.