EVROPSKE LIGEFUDBAL

Mitar nema namjeru da stane, 35. “recka” u sezoni za Fulamov galop ka Premijer ligi

Srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je 35. prvenstvenog gol u sezoni u pobjedi Fulama protiv Svonsija (5:1).

Reorder Čempionšipa otkako se drugi rang engleskog fudbala zove tako i otkako se igra u ovom format, sada je u napadu na apsolutni rekord takmičenja, jer mu nedostaje još sedam kako bi stigao Geja Vitingema koji je u dresu Portsmuta u sezoni 1992/93. Postigao 42 gola.

Do kraja sezone je ostalo još 11 utakmica, a ukoliko nastavi sa dosadašnjim prosjekom od gola po utakmici, upisaće se u istoriju. Mitrović je načeo Svinsi u 46. minutu, a njegovi saigrači do kraja su napunili mrežu Velšana koji su od 42. minuta igrali sa desetoricom jer je isključen Rajan Mening. “Kotidžersi” su prvi na tabeli sa 76 bodova, 14 više od Bornmuta koji ima dva meča manje.