Sloboda protutnjala “Predgrađem” i bar na 24 časa stigla Krupu

Fudbaleri Slobode iz Novog Grada ostvarili su ubjedljiv trijumf protiv Željezničar Sport tima (3:1) na otvaranju 17. kola Prve lige Republike Srpske i bar na 24 časa se izjednačila sa liderom Krupom na vrhu tabele.

Sve je na banjalučkom Predgrađu bilo gotovo poslije 45 minuta. Argentinac Đenaro Leli doveo je goste u vođstvo već u 4. minutu, a sa drugim golom na meču u 14. trasirao put ekipi Duška Vraneševića ka pobjedi. Sjajno prvo poluvrijeme zaokružio je Ljubomir Kovačevič koji je postigao gol u 37. minutu.

U drugom poluvremenu domaći su uspjeli da smanje rezultat golom Staše Baštića u 62. minutu, ali više od toga nisu mogli.

Ostale utakmice 17. kola na programu su sutra, a od 14.30 časova sastaju se: Borac (KD) – Tekstilac, Budućnost – Kozara, Ljubić – Omarska, Modriča – Krupa, Podrinje – Zvijezda 09, Slavija – Drina. Od 16.30 igraju Sutjeska – Sloga.