EUROKUPOVIFUDBAL

NOĆ ČUDA U LIGI ŠAMPIONA Viljareal izbacio Bajerna, Čelsi izborio produžetak

Kakva noć u Ligi šampiona. Fudbaleri Viljareala izborili su polufinale Lige šampiona nakon što su u dva meča četvrtfinala bili bolji od Bajern Minhena.

Nakon trijumfa u prvom susretu, Španci su u Njemačkoj odigrali neriješeno i tako otišli u samu završnicu. Iako su domaći poveli golom Roberta Levndovskog u 52. minutu čime su anulirali rezultat iz prvog susreta, gol vrijedan prolaza u polufinale Lige šampiona za Viljareal postigao je Samuel Čukvueze u 88. minutu.

Još veće čudo viđeno je u Madridu, gdje je Čelsi nadoknadio domaći poraz od Reala 3:1 i identičnim rezulatatom slavio u glavnom gradu Španije i tako izborio produžetak.

Gosti su do tri gola došli preko Mejson Maunta u 15, Antonija Rudigera u 51. i Tima Vernera u 75. minuta.

Real se u život vratio u 80. minutu goom Rodriga poslije spektakularne asistencije Luke Modrića.