EVROPSKE LIGEFUDBAL

TITULA NA VIDIKU Bajern rutinski slavio u Bilefeldu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su Arminiju u Bilefeldu (0:3) u utakmici 30. kola Bundeslige Njemačke.

Fudbaler domaće ekipe Jakob Laursen je nesrećno reagovao u 10. minutu i poslao loptu u gol svog golmana. Međutim, sudija Matijas Jolenbek je želio da provjeri regularnost gola pomoću VAR tehnologije. Kako je snimak utvrdio da je gola ipak bilo, Bavarci su mogli da počnu da slave vođstvo.

Gnabri je u sedmom minutu nadoknade duplirao prednost, ali je prethodno i ovoga puta korišćen VAR, poslije čega je uslijedila potvrda da ofsajda nije bilo.

Musijala je u 85. minutu, na asistenciju Roberta Levandovskog, stavio tačku na konačan rezultat.

Četiri kola pre kraja prvenstva ekipa Julijana Nagelsmana ima devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borusiju iz Dortmunda, koju će u sljedećem kolu ugostiti na „Alijanc areni“.