EVROPSKE LIGEFUDBAL

“Bernabeu” pozdravio Nadala i Realovu 35. titulu; Istorijski podvig Ančelotija

Fudbaleri Real Madrida osigurali su titulu šampiona Španije po 35. put u klupskoj istoriji.

Izabranici Karla Ančelotija su još u petak uveče znali da su matematički osigurali trofej, remijem Sevilje protiv Kadisa, a trijumfom protiv Espanjola rezultatom 4:0 (2:0) su potvrdili i povećali sopstveni rekord po broju titula.

Pomenuti Ančeloti je postao prvi trener u istoriji fudbala koji je postao nacionalni prvak u svim “ligama petica”.

To je učinio kao trener: Milana, Čelsija, Pari Sen Žermena, Bajern Minhena i Real Madrida.

Početni udarac na stadionu “Santjago Bernabeu” izveo je Rafael Nadal, teniser sa najviše osvojenih grend slem titula i veliki navijač “kraljevskog kluba”.

On će naredne sedmice učestvovati na turniru u prestonici Španije, gdje i prvi reket svijeta Novak Đoković.

Kada je riječ o samoj utakmici, strijelac dva gola u prvom poluvremenu bio je Rodrigo, u 33. i 43. minutu.

Time je već tada slomljen otpor katalonskog tima.