Velež bolji od Želje: Prva pobjeda Osima koju nije ni proslavio

Fudbaleri Veleža savladali su Željezničar sa 3:1 na otvaranju četvrtog kola Premijer lige i ujedno upisali prvi trijumf otkako je na klupu došao Amar Osim.
Kako je iskusni stručnjak odrastao na “Grbavici” i sa Željom napravio najveće uspjehe u karijeri, on nije ni slavio o Aj trijumf.
Velež je do vodstva stigao u 35. minuti meča. Omar Pršeš je asistent, a Alen Dejanović je postigao pogodak za 1:0.
Željezničar se vratio u 49. minuti. Pogodio je Semir Štilić na ubačaj Luke Malića za 1:1.
Drugi gol za domaći sastav postigao je Nemanja Anđušić. Sjajno je s lijeve strane ubacio Antonio Pavić, a Anđušić prekrasno glavom pogađa za 2:1. Konačan rezultat postavio je u finišu Nermin Haskić na sjajnu asistenciju Đorđa Pantelića.
Velež sada ima četiri boda iz dva meča, dok je Železničar ostao na 5 iz četiri utakmice.