Maksimalni Fočaci “spavaju” na vrhu, prvi poraz mladih Banjalučana

Fudbaleri Sutjeske sačuvali su stoodstotan učinak i poslije tri kola Prve lige Republiek Srpske, jer su u prvo meču ove runde savladali Željezničar Sport tim sa 2:1.

Fočaci su na taj način bar do sutra do nekih 19 časova usamnjleni na vrhu tabele. Pobjedu protiv najmlađeg tima u ligi donijeli su im Boško Radović koji je pogodio već u 4. minutu, a prednost je duplirao Pavle Bonić u 26.

Ekipa Asmira Avdukića nije se prevalala. Mogla je nedugo poslije vođstva domaćih da izjednači rezultat, ali Tadić iz dva puta nije uspio da savlada Miloša Pajevića.

Sve što su goisti uspjeli da urade jeste pogodak Marka Blanuše u 59. minutu. Fočaci dakle imaju maksimalnih devet bodova, dok je željezničar doživio prvi poraz i ostao na četiri.